Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan MERYAD Balosu'na katıldı.

   03.06.2022

Vali Ali Hamza Pehlivan ve eşi Yıldız Pehlivan Hanımefendi Mersin Yatırımcı İş İnsanları Derneği’nin (MERYAD) düzenlediği baloda iş insanlarıyla bir araya geldi.

Divan Otel’de düzenlenen balo gecesine Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Fuat Gedik, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin Üniversitesi Rektörü Ahmet Çamsarı, Tarsus Üniversitesi Rektörü Orhan Aydın, KKTC Mersin Başkonsolosu Zalihe Mendeli, il protokolü üyeleri, STK temsilcileri, iş insanları ve davetliler katıldı.

Programda yaptığı konuşmasında Mersin'in çok özel bir potansiyele sahip olduğunu ifade eden Vali Ali Hamza Pehlivan; "İlimiz gerçekten Akdeniz'in incisi olarak tanınıyor. Mersin sadece Akdeniz'in değil, ülkemizin de inci ve öncü bir şehri. Gelişim sürecini yakalamış olan Mersinimiz, elbette tarihten bugüne medeniyetlere ev sahipliği yapmış, ekonomik sahada tarımından sanayisine birçok alanda gelişme kat etmiş bir ilimizdir.

Mersin'i uzaktan tanıyorduk. Mersin'in potansiyelini, ön plana çıkan özelliklerini, güzelliklerini biliyorduk. Ancak Mersin sınırlarına girdiğimiz andan itibaren farkındalığımız kat be kat arttı ve bilmenin de ötesinde çok güzel bir enerjisi olduğunu, çok özel potansiyelleri olduğunu gördük. Tabii ki tanıma tanışma sürecimiz yeni başladı. Yoğun bir şekilde bu süreci yaşıyoruz. Gelir gelmez Mersin'e yapılan yatırımları ve devam etmekte olan projeleri yerinde inceledik ve gerçekten bir kez daha devletimle milletimle gurur duydum.

Bazı yatırımlar zaman alabiliyor fakat bu yatırımlar küçük yatırımlar değil. Her projenin hayata geçme bir olgunlaşma evresi vardır. Mersin'e çok önemli yatırımlar yapılıyor. Bunlardan birisi de şu anda yüzde 70'i tamamlanan Çukurova Bölgesel Havalimanı projesi. Yıl sonunda Mersin'de Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleri ile açılacak olan havalimanımız Mersin'e önemli ölçüde değer katacaktır. Havaalanımız tüm sektörlerimize bir bütünlük içerisinde yansımaları olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Vali Pehlivan sözlerinin devamında; “Genel olarak söyleyecek olursak; Mersin'de yüzümüzü güldürecek, hayata pozitif bakmamızı gerektirecek o kadar çok şey var ki; bu şehirde asla umutsuzluğa yer olmadığını gösteriyor. Geleceğe hep birlikte umutla bakıyoruz. Bu kadar bolluğun ve bereketin olduğu bir ile de bu yakışır. Önce Mersin paydasında gönül birliği içerisinde olacağız, beraberinde iş birliği içerisinde olacağız. Bu geceyi tertip ettikleri için MERYAD ailesine teşekkür ediyor, tüm iş insanlarına ayrı ayrı çalışmalarında başarılar diliyorum" dedi.