Eski Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Mersin Valisi Ali İhsan Su ve beraberlerindeki heyet derneğimizi ziyaret ettiler.

   25.04.2022

Eski Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Mersin Yatırımcı İş İnsanları Derneği'ni ziyaret ederek Mersin iş dünyası ile bir araya geldi.

Mersin'in yapılması gereken projeleri için Ankara'ya giderek çözüm önerileri sunan MERYAD üyeleri, bu kez dernek binasında Elvan'ı ağırladı. Ziyarete Bakan Elvan'ın yanı sıra Mersin Valisi Ali İhsan Su, Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, AK Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik'te katıldı. Başkan Doğmuş ve MERYAD  üyeleri bu güne kadar Mersin'deki birçok projenin başlamasına ve bitmesine destek verdiği için Bakan Elvan'a teşekkür etti. 
Mersin'de birçok projenin hayata geçmesi için yoğun mesai harcadıklarını belirten MERYAD Başkanı Doğmuş,"Mersin Türkiye'nin en önemli ticaret şehirlerinden bir tanesidir. Kentimizin gelişmesi için elimizden gelen gayreti üyelerimiz ile birlikte gösteriyoruz. Sn. Bakanım Lütfi Elvan siyaset üstü bir değerdir. Mersin'de yıllardır yapılması beklenen projelerin hayata geçmesinde, Çukurova Bölgesel Havalimanı projesi, Pamuklu barajı projesi, Antalya Mersin karayolu projesi gibi birçok projemiz Sn. Bakanımız Lütfi Elvan sayesinde gerçekleşmiştir. Sn. Bakanımıza ve Mersin Valimiz Ali İhsan Su'ya sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Keza yine Akdeniz ilçemiz için gecesini gündüzüne katarak yoğun bir tempo ile çalışan Akdeniz Belediye Başkanımız Sn. Mustafa Gültak'a da Akdeniz'e kattığı değerli hizmeti için teşekkür ediyoruz. Bizlerin Mersin için izleyeceği tek yol var. Kalkınmak ve gelişmek istiyorsak birlikte hareket etmemiz gerekiyor. MERYAD olarak bu birliktelik ruhu ile hareket ediyoruz. Bu nedenle Mersin'i ilgilendiren her projenin en büyük destekçilerinden biri olacağız" dedi. 
Elvan ise Mersin'in her geçen gün gelişen bir kent olduğunu belirterek, iş dünyasının önüne çıkan engelleri kaldırmak için ellerinden geleni yapacaklarının sözünü verdi. Bakan Elvan, iş dünyasına üretim odaklı faaliyetlerin giderek artması yönünde çağrıda bulundu. Toplantı bitiminde MERYAD Başkanı Doğmuş  tarafından ziyaret anısına plaket verildi.