Ak Parti Mersin Milletvekili Av. Zeynep Gül Yılmaz'ın ev sahipliğinde, MERYAD Başkan ve üyeleri, Ankara'da çıkarma yaptı.

   19.04.2022

AK Parti Mersin Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Katip Üyesi Av. Zeynep Gül Yılmaz ev İnsanlarında Derneği, Mersin Yatırımcı İş İnsanları Derneği (MERYAD Başkan ve üyeleri, Ankara'da çıkarma yaptı. 

Heyet, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile görüşüp Mersin'in ulaşım ve altyapı yatırımlarına devam etmekte olan istişarede. Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, TBMM'de MERYAD Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Doğmuş, Çukurova Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (Çukurova SİFED) Başkanı Hüseyin Kış, MERYAD Başkan Vekili Hasan Hüseyin İpek, Başkan yardımcısı Hatice İğde, Genel Sekreter Serdar Helvacı, Dernek Saymanı Gürsel Alişan, Yönetim Kurulu Üyeleri Mahmut Cin, Necip Yücesoy, Can Erkan Gençay, Turgay Demirtaş, Tarık Ulusoy, Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri Didem Yapar Pektaş ve Mehmet Orhan Özbaba, Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkan yardımcısı Kemal Kaçmaz ve Osman Turan, YİK'ten Çağrı Çağrı Akbaş, YİK Üyeleri Hüseyin Kış, Öznur Gür, Mesut Sezer ve Devlet Özkan'dan oluşan ekipleri ağırladı. Uluslararası Adana'da faaliyet gösteren iş insanlarının da bulunduğu yerde, Milletvekili Yılmaz'ın öncülüğünde Ulaştırma ve Bakanı Adil Karaismail Altyapıoğlu bir araya geldi. Bakan Karaismailoğlu ile yapılan toplantıda, Mersin'in ulaşım ve altyapı yatırımlarına yönelik istişarede bulunuldu. Milletvekili Yılmaz ve Mersin'li iş insanları, Bakan Karaismailoğlu'ndan yatırımların tamamlanmasını istedi.

Mersin'li iş dünyasından oluşan heyet, Bakan ile görüşmeyle görüşmeden sonra, Milletvekili ile bir araya geldiğinde, Mersin'e yatırımları değerlendirdi. Milletvekili Yılmaz, bu ziyaretleri bundan sonra artırarak devam ettireceklerini söyledi. Bakan Karaisoğlu ile toplantının çok başarılı bir şekilde şunları söyledi:

“MERYAD'ın tasarımı, Gazi Meclisimizde ziyaretimize geldi. Birlikte, Ulaştırma ve Altyapı Ekonomimizi ziyaret. Mersin'imizin, Bakanlık devam eden projelerini yatırımlarını ve yeni yatırımlarını devam ettiren. Sayın Bakanımız da çok olumlu. Mersinliler olarak, Mersin'imize sahip çıkıyoruz. İş insanlarımız bizi güçlendirdi. Ziyaretleri için teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'da, Mersin'imize yatırım yapmayı sürdüreceğiz” dedi.

MERYAD Başkanı Coşkun Doğmuş da, Mersin'i planlamak ve altyapı bakanlığı'nın başarabildiğini kaydetti. Bakan Karaisoğlu ile görüşmelerinin çok faydalı olduğunu vurgulayan Doğmuş, “Yapımı devam eden Çukurova Bölgesel Havalimanı yerinde olmak yerinde olan projelerimizle ilgili istişarelerde bulunduk. Bu bir önce bir yapılması ve eski destek sözü alacağız. Bakanımız, tüm eğitim programlarını iletti. Sayın Bakanımıza ve bize ev yapanlar, Bakan beyle yaptığımız görüşmeleri Sayın Zeynep Gül Yılmaz'a çok teşekkür ediyoruz.” dedi.